آخرین مطالب

چگونه کارت ویزیت طراحی کنیم: 10 قانون طلایی

نحوه طراحی کارت ویزیت: 10 قانون طلایی

کارت ویزیت نشان دهنده گام بعدی در تحقق رویای کسب و کار کوچک شماست. برای بسیاری از مشتریان بالقوه، این اولین تعاملی است که با برند شما خواهند داشت – بنابراین، مطمئن شوید که این تعامل مثبت است.

یک کارت ویزیت با طراحی مدبرانه کاری بیش از حمل اطلاعات تماس شما انجام می دهد. این کار شما را حرفه ای جلوه می دهد، اعتماد مشتریان را ایجاد می کند و کسب و کار کوچک شما را از دیگران متمایز می کند. اما قبل از شروع به دادن کارت ویزیت به هر کسی که می‌بینید، توقف کنید و از خود بپرسید: یک کارت ویزیت خوب چیست؟ چگونه می توانید آن را متمایز کنید، و در نهایت تجارت بیشتری را به ارمغان بیاورید؟

پاسخ: ترکیبی دقیق از اطلاعاتی که وارد می‌کنید و نحوه ارائه آن‌ها. در اینجا، ما به شما 10 نکته ضروری در مورد نحوه طراحی کارت ویزیتی می‌دهیم که نشان‌دهنده شما (و کسب‌وکارتان) باشد. مراقب مشاوره تریستان لو برتون، مدیر خلاق 99designs باشید. 99designs یک پلت فرم خلاقانه است که متخصص در ارتباط طراحان گرافیک با مشتریان خود برای ایجاد لوگو، وب سایت و موارد دیگر است.

  • الگویی را پیدا کنید که نشان دهنده شخصیت برند شما باشد.

  • فونت مناسب را پیدا کنید.

  • روی یک اندازه و شکل بنشینید.

  • اطلاعات خود را سازماندهی کنید.

  • انجام وظیفه مضاعف.

  • لوگوی خود را به حداکثر برسانید.

  • مقداری فضای سفید بگذارید.

  • نکته خاصی را اضافه کنید.

  • یک فراخوان عملی اضافه کنید.

  • تصحیح…و سپس دوباره تصحیح کنید.

 

1- الگویی را پیدا کنید که نشان دهنده شخصیت برند شما باشد.

کارت ویزیت ما چیزهای زیادی در مورد شما و کسب و کار کوچک شما می گوید … بنابراین، طرحی را انتخاب کنید که نشان دهنده برند شما باشد. شاید شما یک دکوراتور داخلی باشید که در استایل مدرن تخصص دارد و خطوط تمیز را دوست دارد – آن را با الگویی تمیز و ساده منعکس کنید. یا، شاید شما یک سگ گردان با شخصیتی برونگرا هستید – ماهیت سرگرم کننده کسب و کار خود را با یک کارت رنگارنگ و کمتر رسمی منعکس کنید.

 

2- فونت مناسب را پیدا کنید.

اگر فونتی وجود دارد که در وب سایت یا سایر مواد بازاریابی خود از آن استفاده کرده اید، آن را در کارت ویزیت خود بیاورید. فونتی که انتخاب می‌کنید باید نشان‌دهنده برند شما باشد – شاید یک خط زیبا اگر مربی آداب معاشرت هستید، یا فونت الهام گرفته از ماشین تحریر اگر نویسنده هستید – و خواندن آن آسان باشد. تمام متن شما باید حداقل 8 امتیاز داشته باشد، اما اطلاعات مهمتر (مانند نام یا نام تجاری شما) را می توان در اندازه بزرگتر، با حروف متفاوت یا پررنگ چاپ کرد.

توصیه تریستان؟ “یک قانون سرانگشتی خوب این است که نام شرکت را بزرگتر از فونت 12pt در نظر بگیرید و هرگز از اندازه فونت های کوچکتر از 8pt استفاده نکنید.”

 

3- روی یک اندازه و قالب مشخصی پایدار بمانید.

اندازه و جهت کارت ویزیت شما بر اندازه متن و مقدار اطلاعاتی که می توانید وارد کنید تأثیر می گذارد … و همچنین بیانیه ای در مورد برند شما می دهد. آیا شما یک شرکت معمولی و بدون زواید هستید یا یک ناسازگار جسور؟

بیشتر کارت‌های ویزیت مستطیل شکل هستند و به اندازه یک کارت اعتباری هستند و به صورت افقی قرار می‌گیرند. مردم با این فرمت آشنا هستند، بنابراین انتخاب مطمئنی است… اما اگر می‌خواهید متمایز شوید، از شکل مربع، گوشه‌های گرد یا جهت عمودی استفاده کنید.

 

4- اطلاعات خود را سازماندهی کنید.

وقتی صحبت از اطلاعات شد… کارت ویزیت شما باید همه چیزهایی را که مشتریان برای تماس با شما، یافتن آنلاین شما، یا یافتن ویترین فروشگاه شما نیاز دارند، در اختیار آنها قرار دهد. به غیر از نام و عنوان شغلی خود، نام کسب و کار، شماره تلفن، وب سایت، آدرس ایمیل و دسته های رسانه های اجتماعی خود را اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام این اطلاعات را در کارت ویزیت خود درج کرده اید تا مشتریان بتوانند به راحتی با شما به گونه ای که احساس راحتی می کنند با شما تماس بگیرند.

هنگامی که اطلاعات خود را به الگوی کارت ویزیت خود اضافه می کنید، نحوه چیدمان آن را در نظر بگیرید. هر بخش از اطلاعات باید به وضوح قابل تشخیص باشد، اما به خوبی با یکدیگر جریان داشته باشد. تریستان پیشنهاد می کند: «یک جریان بصری خوب برای طراحی کارت ویزیت باید با لوگو شروع شود، سپس نام، سپس به سراغ اطلاعات ثانویه مانند آدرس ایمیل و شماره تلفن بروید. “همیشه می توانید جریان بصری را با تنظیم اندازه یک عنصر، تغییر مکان آن یا افزودن فضای سفید اضافی تغییر دهید.”

 

5- افزایش کارکرد دو برابری.

کاری کنید که کارت ویزیت شما دو برابر بیشتر برای شما و کسب و کار کوچکتان کار کند. برای یادآوری قرار ملاقات، تمبرهای وفاداری، یا به عنوان یک بوم خالی برای نمایش چیزی در مورد کسب و کارتان از سمت عقب استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر یک رستوران یا کوکتل بار دارید، یک دستور غذای مختصر برای یک غذا یا نوشیدنی خاص اضافه کنید. آیا اجناس دست ساز می فروشید؟ از کارت ویزیت به عنوان برچسب برای جواهرات، پوشاک، لوازم جانبی و سایر صنایع دستی استفاده کنید.

راه دیگر برای چسباندن کارت ویزیت، تبدیل آن به آهنربا است. این تکنیک به ویژه برای مشاغلی که خدمات مکرر مانند لوله کشی، باغبانی، حیوانات خانگی، آرایشگری، خدمات خودرو، رستوران ها و غیره را ارائه می دهند، خوب عمل می کند. مشتریان آن‌ها را روی یخچال‌های خود می‌چسبانند تا به اطلاعات تماس شما دسترسی آسان و بی‌نظیر داشته باشند.

گزینه‌های تغییر کاربری کارت ویزیت شما بی‌پایان است… و می‌تواند تضمین کند که کارت شما بیشتر می‌شود، دوام بیشتری می‌آورد و تاثیر قوی‌تری بر جای می‌گذارد.

 

6- لوگوی خود را به حداکثر برسانید.

تریستان می‌گوید: «کارت شما چیزی بیش از اطلاعات تماس شماست – این نشان دهنده شما و برند شماست. قبل از اینکه به ایجاد کارت ویزیت جدید فکر کنید، دو جزء مهم طراحی وجود دارد که باید در نظر بگیرید: لوگوی نهایی و رنگ های برند شما. این عناصر مهم‌ترین بخش‌های برندسازی بصری شما هستند و به تأثیرگذاری بر سایر بخش‌های فرآیند طراحی کارت کمک می‌کنند.»

یک کارت ویزیت *همه*اش در مورد لوگو است – در نظر بگیرید که یک طرف کارت خود را صرفاً به لوگوی خود اختصاص دهید. به عنوان یک نمایش بصری از کسب و کار شما، شایسته یک مکان برجسته است که فوراً چشم مشتریان بالقوه را به خود جلب کند.

 

7- مقداری فضای سفید بگذارید.

کارت خود را با متن زیاد شلوغ نکنید – اگر عناصر زیادی روی کارت وجود داشته باشد، همه آنها برای جلب توجه خواننده رقابت می کنند و هیچ چیز برجسته نمی شود. (و به یاد داشته باشید – می توانید از هر دو طرف کارت استفاده کنید!) از نظر طراحی، کمی فضای سفید روی چشم ها آسان تر است … و می تواند به جلب توجه به مهم ترین جزئیات کمک کند.

بعلاوه، ممکن است بخواهید قبل از اینکه کارت خود را به کسی تحویل دهید، یادداشتی اضافه کنید – با گذاشتن یک اتاق کوچک فضایی برای یادداشت برنامه افزودنی تلفن جدید خود یا دادن نام همکار به مشتریان بالقوه فراهم می‌کند.

تریستان به ما یادآوری می‌کند که «هرچه عناصر کمتری داشته باشید، تأثیر هر کدام بیشتر می‌شود – بنابراین به این فکر کنید که چگونه می‌توانید به هم ریختگی‌ها را پاک کنید تا تأثیری ماندگار بر جای بگذارید».

 

8- نکته خاصی را اضافه کنید.

به گفته تریستان، «پرده‌های ویژه می‌توانند تأثیری ماندگار بر مشتریان، شرکا و مشتریان بالقوه بگذارند».

یکی از راه‌های ساده برای متمایز کردن کارتتان اضافه کردن یک عنصر طراحی غیرمعمول یا چاپ ویژه است. لهجه‌های فویل، درخشش پیچیده‌ای را به آن اضافه می‌کنند، در حالی که براقیت برجسته، پوششی برجسته و براق ایجاد می‌کند و به کارت‌های شما حس سه بعدی را می‌دهد که به سختی فراموش می‌شوند.

استوک کاغذ راه دیگری برای افزودن چیزهای خاص به کارت ویزیت شما است. کاغذ بسیار ضخیم فوراً لمس لوکسی می بخشد، در حالی که کاغذ کرافت بازیافتی حسی ارگانیک می دهد. مطمئن شوید که این ویژگی‌های خاص برای برند شما مناسب هستند – اگر در خط کاری کمتر پر زرق و برق هستید، ممکن است عجیب باشد که یک فویل براق به کارت ویزیت خود اضافه کنید.

 

9- یک فراخوان عملی اضافه کنید.

یک الزام کارت ویزیت نیست، اما می تواند مشتریان بالقوه را تشویق کند که قدم بعدی را بردارند. چه یک پیشنهاد ویژه، یک نکته مفید یا یک کد تخفیف، انگیزه ای در اطراف کسب و کار خود ایجاد کنید تا به مشتریان انرژی دهید.

استفاده از کد QR را به عنوان بخشی از فراخوان خود در نظر بگیرید. از آنجایی که مردم به طور فزاینده ای با اسکن کدهای QR راحت می شوند، افزودن یک کد به کارت ویزیت شما یک راه عالی با یک کلیک برای فرستادن افراد به وب سایت شما، اشتراک آنها در لیست پستی یا ارائه یک تبلیغ ویژه به آنها است. پیشنهاد می‌کنیم کد را در پشت کارت ویزیت خود قرار دهید – این کار باعث می‌شود اسکن آن آسان باشد و از لوگوی شما در جلو حذف نشود.

 

10- تصحیح و سپس دوباره تصحیح کنید.

آیا چیزی بدتر از باز کردن جعبه تازه چاپ شده کارت ویزیت (یا منوها یا آگهی‌ها) برای مشاهده اشتباه تایپی وجود دارد؟ قبل از ثبت سفارش، از یک همکار یا دوست بخواهید تا کارت ویزیت شما را از نظر غلط املایی دوباره بررسی کند. اگر می‌خواهید *بیشتر* مطمئن شوید که کارت شما کاملاً اثبات شده است، از یک متخصص ویرایشگر کمک بگیرید. از آنجایی که روی کارت ویزیت مقدار کمی متن وجود دارد، باید یک کار نسبتاً سریع و کم هزینه باشد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *