آخرین مطالب

تقویم رومیزی چیست؟

تقویم رومیزی چیست؟

یکی از راهکارهای جدب مشتری این است که کاری کنیم مدام جلوی چشمانشان باشیم. یعنی اصل دائم دیده شدن. تقویم رومیزی یکی از مناسب ترین گزینه‌ها برای هدیه دادن است. در این مقاله به ارائه نکاتی در مورد طراحی و چاپ تقویم رومیزی اشاره شده است.

اگر قصد سفارش تقویم رومیزی را دارید، توصیه می شود این مطلب را تا آخر مطالعه کنید تا با اطلاعات کافی برای سفارش تقویم رومیزی تصمیم‌گیری کنید.

صنعت چاپ امروزه شاهد تغییرات شگرفی در زمینه تولید و نشر آثار فرهنگی و هنری است. چاپ تقویم رومیزی یکی از جمله هدایای تبلیغاتی است که متقاضیان زیادی را به خود جلب کرده است، بنابراین شرکت‌های تبلیغاتی تلاش می‌کنند با طرح‌های خلاقانه محصولات متنوع و نوینی را ابداع و تولید کنند. در این محتوا قصد داریم چاپ تقویم رومیزی و انواع آن را برای شما معرفی کنیم.

نکاتی که باید در چاپ تقویم رومیزی درنظر گرفت

  • طراحی مناسب

طراحی صحیح و رعایت استاندارد‎‌های لازم برای چاپ تقویم رومیزی مناسب، از اهمیت بسیاری برخوردار است. به‌عنوان نمونه حاشیه امن در طراحی محصولات چاپی از مهم‌ترین نکاتی است که در فرایند طراحی به آن توجه داشت چراکه در نظر نگرفتن آن ممکن است هنگام برش و صحافی محصول، بخشی از طراحی، متون و یا تصاویر مهم مورد نظر شما حذف شود و سالنامه نامطلوب به‌نظر برسد.

  • انتخاب ابعاد

انتخاب ابعاد تقویم رومیزی دیگر پارامتری است که بایستی هنگام چاپ به آن توجه داشت. به‌طور کلی اندازه و تعداد صفحات تقویم باید متناسب با طرح و کاربرد آن باشد. اگر قصد چاپ متن یا لوگوی تجاری یا رنگ خاصی را روی پایه تقویم رومیزی دارید، باید ابعاد سالنامه نسبت به ابعاد برگه‌های آن بیشتر در نظر گرفته شود.

  • جنس و ضخامت کاغذ

جنس و ضخامت کاغذی که برای تقویم رومیزی در نظر گرفته می شود نیز باید با در نظر گرفتن طرح و کاربرد تقویم انتخاب شود. تیراژ چاپ تقویم رومیزی نیز با در نظر گرفتن نوع چاپ و موارد کاربرد تقویم متغیر است.

 

معرفی انواع تقویم

تقویم رومیزی بسته به عوامل مختلف، انواع متفاوتی دارد. به‌عنوان مثال شکل ظاهری یا کاربرد تقویم در انتخاب نوع آن بسیار اهمیت دارد.

  1. تقویم رومیزی

کارمندان اغلب سازمان‌ها و شرکت‌ها، از جمله افرادی هستند که از این‌ نوع تقویم‌های اداری رومیزی را روی میز تحریر خود قرا می‌دهند. سلیقه در انتخاب طرح و تصویر برای طراحی تقویم رومیزی بخصوص نوع اداری بسیار حائذ اهمیت است. مؤسسات زیادی تقویم‌های رومیزی اداری را به‌صورت کاملاً اختصاصی به منظور استفاده در سازمان مربوطه خود استفاده می‌کنند. تقویم رومیزی یادداشت‌دار، تقویم رومیزی اداری و همچنین تقویم رومیزی چوبی اداری نمونه‌هایی از این قبیل تقویم‌ها هستند.

  • تقویم رومیزی اداری

تقویم رومیزی اداری دارای برگه های کوچکی دارند و روی پایه‌های ویژه ای از جنس فلز و پلکسی قرار می‌گیرند. تعداد برگه‌های این تقویم رومیزی 365 صفحه است، یعنی هر روز آن در یک صفحه قرار می‌گیرد و جایی برای یادداشت‌های روزانه نیز در آن در نظر گرفته شده است. معمولا در ادارات بر روی هر میز یک تقویم رومیزی اداری قرار می‌دهند.  لوگوی سازمان می‌تواند روی پایه‌ها حکاکی لیزر شود یا با پلاک روی آن اعمال شود؛ حتی شما می‌توانید برگه‌های تقویم رومیزی را به صورت اختصاصی با آرم و لوگوی شرکت چاپ کرده و در پایه‌ها قرار دهید.

  • تقویم رومیزی اداری یادداشت‌دار

تقویم اداری یادداشت‌دار از پرفروش‌ترین تقویم‌های رومیزی اداری به حساب می آیند. برگه‌های آن به‌عنوان محلی برای یادداشت در ابعاد و اندازه‌های مختلف طراحی می شوند. اغلب روکش به‌کاررفته در این دست از تقویم ها از جنس گالینگور است.

شما می‌توانید رنگ پایه این تقویم را طبق سلیقه‌تان انتخاب کنید. طرح به‌کار رفته در این نوع از تقویم‌های رومیزی می‌تواند در میزان قیمت چاپ تقویم دیواری و هزینه آن تاثیرگذار باشد.

  • تقویم رومیزی اداری جادار

تقویم اداری جادار یکی از کاربردی‌ترین تقویم‌های رومیزی اداری است. در این نوع تقویم از مقوای ضخیم و همچنین ضد آب استفاده می‌شود. در تقویم رومیزی جادار، محلی مخصوص برای قراردادن وسایل مختلف از جمله کارت ویزیت، خودکار و خودنویس در نظر گرفته شده است. به‌این ترتیب می‌تواند گزینه‌ای مناسب به منظور هدیه تبلیغاتی نفیس در نظر گرفته شوند.

این تقویم‌ها با ظاهری بسیار زیبا و کلاسیک با حالت عمودی و افقی قابل تولید هستند. برای قرار دادن خودکار نیز می‌توان از این نوع تقویم‌های رومیزی اداری جادار استفاده کرد. وزن بالای این دسته از تقویم‌ها نسبت به مدل‌های دیگر بسیار مهم است.

  • تقویم رومیزی اداری چوبی

تقویم رومیزی اداری چوبی از  ام دی اف بسیار سبک تهیه می شود. در این نوع تقویم محلی برای قرار دادن یادداشت قابل سفارش است. تنوع رنگ به کار رفته در این نوع تقویم رومیزی اداری از دیگر مزیت‌های آن است. بسته‌بندی تقویم رومیزی اداری چوبی در دو نوع سلفنی و جعبه‌ای موجود است.

  1. تقویم زیردستی

این نوع تقویم در سایز های 35×50 ، 30×45 و A3 و به صورت 54 برگی (هفته شمار) تولید می‌شود. پایه این تقویم که به‌عنوان گارد شناخته می‌شود را می‌توان از جنس چرم، گالینگور، فوم و طلق و حتی چوب سفارش داد. برگه‌های تقویم سرچسب شده و یا به‌صورت فنری به گارد متصل می‌شوند. بسته به نوع سلیقه مشتری، تقویم رومیزی زیر دستی می‌تواند از جنس چرم باشد یا کاملا مقوایی؛ می‌تواند پایه نرم باشد یا سخت، می‌تواند تک برگی باشد یا چند برگه‌ای؛ حتی می‌تواند در هر قسمت از تقویم رومیزی زیر دستی علامت تصویر شرکت تبلیغاتی یا تصاویر زیبای دیگری بر روی آن چاپ شود.

در تقویم زیر دستی؛ برای تیراژهای پایین چاپ به صورت طلاکوب، داغکوب و لیزر روی گارد تقویم و برای تیراژهای بالا امکان چاپ بر روی برگه‌ها وجود دارد.

  1. تقویم پایه‌دار

متداول ترین نوع تقویم جهت استفاده بر روی میز، تقویم رومیزی پایه‌دار است. این نوع تقویم قابلیت تبلیغاتی مختلفی دارد. به‌طور کلی، تقویم رومیزی پایه‌دار بشکل ماه شمار طراحی می‌شود، اما امکان تولید محصول به‌صورت هفته شمار هم وجود دارد.

کاغذ مورد استفاده برای برگه های تقویم معمولاً گلاسه با گرماژهای مختلف می‌باشد که می توان برای جلوه بخشیدن به عکس‌های تبلیغاتی از یووی موضعی نیز به عنوان روکش استفاده نمود. البته امکان چاپ تقویم بر روی کاغذهای فانتزی به جای کاغذ گلاسه نیز وجود دارد.

رایج‌ترین متریال بکار رفته در ساخت پایه تقویم رومیزی پایه‌دار، پایه سخت سلفون است. در پایه‌سازی سلفون، طرح مورد نظر روی کاغذ گلاسه با سبک چاپ و پس از سلفون کشی روی برگه به جهت استحکام کار، روی مقوای کرجی یا سایر مقواهای مشابه پایه‌سازی می‌شود.

تقویم رومیزی مناسب‌ترین هدیه تبلیغاتی!

در بین هدایای تبلیغاتی، تقویم رومیزی یکی از بهترین گزینه‌ها برای هدیه دادن است. کاربردی بودن آن  دلیل اصلی برای اثبات این ادعا است. معمولاً آنچه که افراد یک شرکت و سازمان برای سال نو به آن احتیاج دارند، تقویم است. این تقویم‌ها می‌توانند یک سررسید جیبی، تقویم دیواری و یک تقویم رومیزی باشند.

علاوه‌بر این شما می‌توانید با درج لوگو یا تبلیغ سازمان یا شرکت خود بر روی تقویم رومیزی، حس مثبتی نسبت به برند خود ایجاد کنید. در واقع هر بار که از تقویم استفاده می‌شود، برند شما و کسب و کارتان برای مخاطب یادآوری شده و این اطمینان را برای شما ایجاد می‌کند که در ذهن مخاطب خود ثبت شده‌اید و در کسب و کار شما، اولین نامی که به ذهن مخاطبان‌تان خطور می‌کند، برند شما است.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *