آخرین مطالب

تاریخچه تبلیغات (قسمت اول)

تاریخچه تبلیغات: تعریف

تبلیغات یک پدیده جهانی است که برای سال‌ها بر شیوه‌های درک افراد از چیزهای اطراف خود تأثیر می‌گذارد. گفته می‌شود که اولین نشانه‌های تبلیغات به حکاکی‌های فولادی مصریان قدیم در سال ۲۰۰۰ قبل از میلاد برمی‌گردد، در حالی که اولین آگهی چاپی در سال ۱۴۷۲ منتشر شد، زمانی که ویلیام کاکستون آگهی‌هایی را برای یک کتاب چاپ کرد. از آن زمان، تاریخ تبلیغات بسیار هیجان انگیز بوده و تغییرات اساسی و پرش های کوانتومی زیادی را پشت سر گذاشته است.

 

تاریخچه تبلیغات برای سازگاری با رسانه ها و مخاطبان جدید در سراسر صنعت تنظیم و تغییر کرده است. همیشه سعی شده است که بیشتر به سوله های هدف سفارشی شود.سیر وقایع زیر نشان می دهد که چگونه از ابتدا تغییر کرده است. سپس تاریخچه رادیو، تلویزیون و تبلیغات آنلاین را مرور خواهیم کرد. بنابراین، بیایید بلافاصله شروع به کشف تکامل کنیم.

تاریخچه پست مدرنیته:

مصری ها از پاپیروس برای ساخت پیام های فروش و پوسترهای دیواری استفاده می کردند. پیام های تجاری و نمایش های تبلیغاتی سیاسی در خرابه های پمپئی و عربستان پیدا شده است. تبلیغات گم شده و پیدا شده روی پاپیروس در یونان باستان و روم باستان رایج بود. نقاشی دیواری یا صخره ای برای تبلیغات تجاری، جلوه دیگری از شکل تبلیغاتی باستانی است که تا به امروز در بسیاری از مناطق آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی وجود دارد. سنت نقاشی دیواری را می توان به نقاشی های هنر صخره ای هند که قدمت آن به 4000 سال قبل از میلاد برمی گردد، ردیابی کرد.

در چین باستان، اولین تبلیغات شناخته شده شفاهی بود، همانطور که در کلاسیک شعر (قرن 11 تا 7 قبل از میلاد) از فلوت های بامبو که برای فروش آب نبات نواخته می شد، ثبت شده است. تبلیغات معمولاً به صورت تابلوهای خوشنویسی و کاغذهای مرکب شده است. یک بشقاب چاپ مسی مربوط به سلسله سونگ که برای چاپ پوسترهایی به شکل یک ورق کاغذ مربعی با آرم خرگوش با “فروشگاه سوزن زیبای Jinan Liu” و “ما میله های فولادی با کیفیت بالا می خریم و سوزن های مرغوب می سازیم، استفاده می شد. در کمترین زمان برای استفاده در خانه آماده باشید» که در بالا و پایین نوشته شده است. این اولین رسانه تبلیغاتی چاپی شناخته شده در جهان است.

در اروپا، زمانی که شهرها و شهرهای قرون وسطی شروع به رشد کردند و عموم مردم قادر به خواندن نبودند، به جای تابلوهایی که روی آن نوشته شده بود «پنه دوز»، «آسیاب»، «خیاط» یا « آهنگر» از تصویر استفاده می شد. مرتبط با تجارت آنها مانند چکمه، کت و شلوار، کلاه، ساعت، الماس، نعل اسب، شمع یا حتی کیسه آرد. میوه و سبزی در میدان شهر از پشت گاری ها و واگن ها فروخته می شد و صاحبان آنها برای راحتی مشتریان از تماس گیرندگان خیابانی (گریرز شهر) برای اعلام محل نگهداری خود استفاده می کردند. اولین مجموعه از چنین تبلیغاتی در Les Crieries de Paris (فریادهای خیابانی پاریس)، شعر قرن سیزدهمی از گیوم دو لا ویلنوو گردآوری شد.

سه شکل عمده از تبلیغات در طول دوره پیش از چاپ (قبل از قرن پانزدهم) وجود داشت. آن اشکال علائم تجاری (ماه، ستاره ها و غیره)، فریادهای شهر و تابلوهای علامت بودند

  • علائم تجاری:

عمل چسباندن مهر یا علامت به محصولات در دوران باستان رایج بود. حدود 4000 سال پیش، تولیدکنندگان با چسباندن مهرهای سنگی ساده به محصولاتی که با گذشت زمان، به مهرهای سفالی تبدیل شدند که تصاویری تأثیرگذار داشتند، که اغلب با هویت شخصی تولیدکننده مرتبط است، شروع به کار کردند. برخی از اولین استفاده از علائم سازنده، مربوط به حدود 1300 قبل از میلاد، در هند یافت شده است. در دوره قرون وسطی، نشانه‌ها برای کالاهای با ارزش بالا مانند فلزات گرانبها اعمال می‌شد و دولت‌ها برای مدیریت سیستم و تضمین کیفیت محصول، ارزیابی‌کننده‌ها را منصوب می‌کردند.

  • جارچیان شهری:

در شهرها و شهرهای باستانی، که اکثریت شهروندان آن بیسواد بودند، جارچیان شهر منصوب می شدند تا اعلامیه های رسمی و اخبار عمومی را فراخوانی کنند. دیری نپایید که افراد خصوصی شروع به به کارگیری فریادهای عمومی برای انجام حراج کردند. در همان زمان، دستفروشان دوره گرد سیستمی از فریادهای خیابانی را برای تبلیغ کالاها و خدمات خود ایجاد کردند. این فریادهای خیابانی قبل از ظهور رسانه های جمعی، خدمات عمومی ضروری را ارائه می کرد.

  • تابلوهای راهنما:

استفاده از تابلوهای تجاری سابقه بسیار کهن دارد. به نظر می رسد تابلوهای خرده فروشی و تابلوهای تبلیغاتی به طور مستقل در شرق و غرب توسعه یافته اند. در دوران باستان، مصریان، رومیان و یونانیان باستان به استفاده از تابلوهای تبلیغاتی برای سردر مغازه ها و همچنین اعلام رویدادهای عمومی مانند روزهای بازار معروف بودند. چین همچنین تاریخ غنی ای از سیستم های علامت گذاری خرده فروشی اولیه را به نمایش گذاشت. در بریتانیا و فرانسه قرون وسطی و بسیاری از اروپا، مسافرخانه‌داران مجبور به نصب تابلو بودند. تابلوهایی که برای مسافرخانه‌ها و میخانه‌ها استفاده می‌شوند تا دوران معاصر در سراسر بریتانیا و بسیاری از اروپا باقی مانده‌اند.

همانطور که در بالا بحث شد، گفته می شود که اولین تبلیغ در سال 2000 قبل از میلاد به شکل کنده کاری های فولادی مصریان قدیمی استفاده شد و سپس اولین آگهی چاپی در سال 1472 منتشر شد. سپس، تاریخچه تبلیغات شما را به سال 1704 می برد. زمانی که اولین آگهی روزنامه در ایالات متحده استفاده شد.

بعداً در سال 1835، تبلیغات با اولین آگهی بیلبورد در ایالات متحده که پوسترهای کارناوال/سیرک بیش از 50 فوت مربع را نشان می داد، چرخش جدیدی پیدا کرد.رویداد مهم بعدی در تاریخ تبلیغات با Sears رخ می‌دهد، اولین شرکتی که تمرکز بیشتری روی شخصی‌سازی با اجرای تبلیغات از طریق پست‌های پستی گذاشته است. آنها در سال 1892 کمپین گسترده تبلیغات پستی پستی خود را با 8000 کارت پستال ایجاد کردند و 2000 درخواست جدید ایجاد کردند.

با معرفی شخصی سازی در تبلیغات، استفاده شخصی از تبلیغات به وجود آمد. تبلیغات رادیویی و تلویزیونی نیز در این زمان فضا را پیدا کردند و کل دنیای تبلیغات متحول شد.تبلیغات رادیویی و تلویزیونی شخصی‌سازی را به سطح بعدی رساندند که در آن کمپین‌های تبلیغاتی به گونه‌ای طراحی می‌شدند که مخاطبان یک تماس شخصی‌سازی شده داشتند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *